Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
2016

DM Mellersta

Resultat

Poängsammanställning


DM Stockholm

Resultat

Poängsammanställning


DM Södra

Resultat

Poängsammanställning


DM Norra

Resultat

Poängsammanställning


RM SM

Resultat lördag

Poängsammanställning lördag


Resultat söndag

Poängsammanställning söndag

2015

DM Mellersta

Resultat

Poängsammanställning


DM Stockholm

Resultat

Poängsammanställning


DM Södra

Resultat

Poängsammanställning


DM Norra

Resultat

Poängsammanställning


RM SM

Resultat lördag

Poängsammanställning lördag


Resultat söndag

Poängsammanställning söndag

2014

DM Mellersta

Resultat

Poängsammanställning


DM Stockholm

Resultat

Poängsammanställning


DM Södra

Resultat

Poängsammanställning


DM Norra

Resultat

Poängsammanställning


RM SM

Resultat lördag

Poängsammanställning lördag


Resultat söndag

Poängsammanställning söndag

2013

DM Mellersta

Resultat

Poängsammanställning


DM Stockholm

Resultat

Poängsammanställning


DM Södra

Resultat

Poängsammanställning


DM Norra

Resultat

Poängsammanställning


RM SM

Resultat lördag

Poängsammanställning lördag


Resultat söndag

Poängsammanställning söndag

2012
SM & JSM
Group Stunt Junior
1. GF Uppsalaflickorna – Excaliburs Stunt
2. Brommagymnasterna Dynamites – D5iamonds
3. Musketeers Funky Cheer – Junior Blue
4. GC Troops – Knights

Group Stunt Senior
1. Brommagymnasterna Dynamites – D3

Partner Stunt
1. GF Uppsalaflickorna – Anders och Carolina
2. Musketeers Funky Cheer – Johannes och Josephine
3. GC Troops – Victor och Natalie

Cheer Junior Avancerad
1. GF Uppsalaflickorna – Excaliburs
2. Brommagymnasterna Dynamites – Diamonds
3. Musketeers Funky Cheer – Junior Blue
4. Haninge Power Cheer & Dance – Cougars
5. Haninge Cheer Elite – Thunders

Cheer Senior Avancerad
1. Haninge Power Cheer & Dance – Eagles
2. Brommagymnasterna Dynamites – Dragons
3. Gothenburg Cheer One – Wildcats
4. Twisters Cheer Elite – Senior A

Cheer Senior Avancerad Mixed
1. Musketeers Funky Cheer – Coed Blue

Most Valuable Performance
Brommagymnasterna Dynamites, Diamonds

RM & URM
Cheerdans Nybörjare
1. Julle United – Risingstars
2. Uppsala Dance Crew – Pixies

Cheerdans Fortsättning
1. Julle United – Shiningstars
2. Uppsala Dance Crew – Predators
3. NDC Cheerteam
4. Örnsköldsvik GK – Eagles Stars Junior

Cheerdans Senior Avancerad – OBS! SM-start
1. Musketeers Funky Cheer – Black Poison Dancers
2. Julle United – Allstars

Cheer Senior Nybörjare
1. Gothenburg Cheer One – Pumas
2. Malmö All Star Cheer – Queens
3. Brommagymnasterna Dynamites – Dolls
4. Twisters Cheer Elite – Senior B
5. GC Troops – Hunters
6. Karlstad Gf CheerXplosion – Team Panthers
7. Arlanda Jets – Senior Orange
7. AFF Skövde Dukes – Duchess
9. Jämtland Cheer – Cougars

Cheer Senior Fortsättning
1. Gothenburg Cheer One – Cougars
2. Musketeers Funky Cheer – Senior Black
3. Cheer Future
4. Brommagymnasterna Dynamites – Dolphins
5. Power Cheer & Dance – Stingrays
6. Stingrays Cheer Skellefteå – Stingrays
7. Luleå Cheer & Dance – Honeybees
8. Linköping Lightnings – Flames
9. Spinners Cheer United – Cobras
10. GF Uppsalaflickorna – Tomcats

Minior Nybörjare
1. Twisters Cheer Elite – Minior B
2. Gothenburg Cheer One – Jags
3. GC Troops – Strikers
4. Spinner Cheer United – Snakes
5. Brommagymnasterna Dynamites – Dreams
6. Musketeers Funky Cheer – Mini Whites
7. Eastcoast Cheerleaders – Commanders
8. Linköping Lightnings – Starlets
9. Karlstad GF CheerXplosion – Team Tigers
10. Köping GF – Sparks

Junior Nybörjare
1. Haninge Cheer Elite – Cyclones
2. Gothenburg Cheer One – Sabres
2. Twisters Cheer Elite – Junior B
4. Malmö All Star Cheer – Lions
5. Brommagymnasterna Dynamites – Demons
6. GF Uppsalaflickorna – Mustangs
7. Eastcoast Cheerleaders – Pirates
8. United Cheer Athletics
9. Haninge Power Cheer & Dance – Hawks
10. Karlstad CheerXplosion – Team Jaguars

Minior Fortsättning
1. Brommagymnasterna Dynamites – Daises
2. Twisters Cheer Elite – Minior A
3. GF Uppsalaflickorna – Spitfires
4. Haninge Cheer Elite – Blizzards
5. Haninge Power Cheer & Dance – Cats

Junior Fortsättning
1. Malmö All Star Cheer – Kings
1. Gothenburg Cheer One – Cats
3. Brommagymnasterna Dynamites – Devils
4. GC Troops – Heroes
5. Twisters Cheer Elite – Junior A
6. Cheer Future
7. Vänersborg GF Pride Cheersquad – Panthers
8. Karlstad Gf CheerXplosion – Team Lynx

DM Stockholm 
Group Stunt Junior
1. Brommagymnasterna Dynamites, Di5monds

Group Stunt Senior
1. Haninge Power Cheer & Dance,  Fabest 5ive
2. Brommagymnasterna Dynamites, D3

Cheer Minior Nybörjare
1. Brommagymnasterna Dynamites, Dreams
2. Eastcoast Cheerleaders, Commanders
3. Twisters Cheer Elite, Minior B

Cheer Junior Nybörjare
1. Brommagymnasterna Dynamites, Demons
2. Haninge Cheer Elite, Cyclones
3. Twisters Cheer Elite, Junior B
4. Eastcoast Cheerleaders, Pirates
5. Haninge Power Cheer & Dance, Hawks
6. Upplands Väsby GK, Warriors

Cheer Senior Nybörjare
1. Twisters Cheer Elite, Senior B
2. Brommagymnasterna Dynamites, Dolls
3. Haninge Cheer Elite, Tornados

Cheer Minior Fortsättning
1. Twisters Cheer Elite, Minior A
2. Brommagymnasterna Dynamites, Daisies
3. Haninge Power Cheer & Dance, Cats
4. Haninge Cheer Elite, Blizzards

Cheer Junior Fortsättning
1. Twisters Cheer Elite, Junior A
2. Brommagymnasterna Dynamites, Devils

Cheer Senior Fortsättning
1. Brommagymnasterna Dynamites, Dolphins
2. Haninge Power Cheer & Dance, Stingrays
3. Eastcoast Cheerleaders, Captains

Cheer Junior Avancerad
1. Brommagymnasterna Dynamites, Diamonds
2. Haninge Cheer Elite, Thunders
3. Haninge Power Cheer & Dance, Cougars

Cheer Senior Avancerad
1. Haninge Power Cheer & Dance, Eagles
2. Twisters Cheer Elite, Senior A
3. Brommagymnasterna Dynamites, Dragons

Most Valuable Performance
Cheer Junior Fortsättning – Twisters Cheer Elite, Junior A

DM Mellersta
Cheerdans Nybörjare
1. Julle United, Risingstars
2. Uppsala Dance Crew, Pixies
3. Uppsala Dance Crew, Pearls

Cheerdans Fortsättning
1. Julle United, Shiningstars
2. Uppsala Dance Crew, Predators
3. NDC Cheerteam

Cheerdans Avancerad
1. Julle United, Allstars

Group Stunt Junior
1. GF Uppsalaflickorna

Partner Stunt
1. GF Uppsalaflickorna – Anders & Carolina
2. GF Uppsalaflickorna – Harley & Amanda
3. GF Uppsalaflickorna – Rasmus & Åsa

Cheer Minior Nybörjare
1. Köping GF, Sparks
2. Spinners Cheer United,Snakes
3. Karlstad GF CheerXplosion, Team Tigers
4. Linköping Lightnings, Starlets

Cheer Junior Nybörjare
1. United Cheer Athletics
2. GF Uppsalaflickorna, Mustangs
3. Karlstad GF CheerXplosion Team Jaguars/Fagersta GF Flashes
4. Örebro GF, Squirrels
5. Linköping Lightnings, Strikes

Cheer Senior Nybörjare
1. Karlstad GF CheerXplosion, Team Panthers
2. Arlanda Jets
3. Hedemora Cheerleaders, Riders

Cheer Minior Fortsättning
1. GF Uppsalaflickorna, Spitfires

Cheer Junior Fortsättning
1. Karlstad GF CheerXplosion, Team Lynx

Cheer Senior Fortsättning
1. Spinners Cheer United, Cobras
2. Linköping Lightnings, Flames
3. GF Uppsalaflickorna, Tom Cats
4. Linköping Lightnings, Tigers
5. Baltic Beasts Nyköping, Cheer Team Brilliants

Cheer Junior Avancerad
1. GF Uppsalaflickorna, Excaliburs

Cheer Senior Mixed
1. GF Uppsalaflickorna, Black Hawks

Most Valuable Performance
Cheerdans Senior Avancerad – Julle United, Allstars

DM Norra
Cheerdans nybörjare
1. Örnsköldsviks GK, Eagle stars minior

Cheerdans fortsättning
1. Örnsköldsviks GK, Eagle stars junior

Cheer nybörjare minior
1. Arctic Cheer Avalanches, Rebels
1. Cheer Future
3. Stingrays Cheer Skellefteå, Sharks Cheer
4. Kalix Cheerleading Team

Cheer nybörjare junior
1. Umeå Cheerleadingförening

Cheer fortsättning junior
1. Cheer Future

Cheer nybörjare senior
1. Jamtland Cheer, Cougars

Cheer fortsättning senior
1.Stingrays Cheer Skellefteå, Stingrays
2.Luleå Cheer & Dance Team, LCD Honeybees
3. Cheer Future
4. Cheer Force Allstars, Famous

Most Valuable Performance
Stingrays Cheer, cheer fortsättning senior

DM Södra
Group Stunt Junior
1. GC Troops – Knights
2. Musketeers Funky Cheer – Junior Blue

Partner Stunt
1. GC Troops – Victor och Natalie
2. Musketeers Funky Cheer – Johannes och Josephine

Cheer Minior Nybörjare
1. Gothenburg Cheer One – Jags
2. GC Troops – Strikers
3. Musketeers Funky Cheer – Mini Whites
4. Åmåls Drill Dans & Cheer – Lions

Cheer Junior Nybörjare
1. Malmö All Star Cheer – Lions
2. Gothenburg Cheer One – Sabres
3. GC Troops – Invaders
4. GF Nissaflickorna – Halmstad Cheerbullets

Cheer Senior Nybörjare
1. Malmö All Star Cheer – Queens
2. GC Troops – Hunters
3. Gothenburg Cheer One – Pumas
4. AFF Skövde Dukes – Duchess
5. Crocodiles AFC – Crocodiles

Cheer Junior Fortsättning
1. Malmö All Star – Kings
2. Gothenburg Cheer One – Cats
3. GC Troops – Heroes
4. Vänersborgs GF Pride Cheersquad – Panthers

Cheer Senior Fortsättning
1. Musketeers Funky Cheer – Senior Black
2. Gothenburg Cheer One – Cougars
3. Vänersborgs GF Pride Cheersquad – Patriots
4. Åmals Drill Dans & Cheer – Allstars

Cheer Junior Avancerad
1. Musketeers Funky Cheer – Junior Blue

Cheer Senior Avancerad
1. Gothenburg Cheer One – Wildcats
2. GC Troops – Warriors

Cheer Senior Avancerad Mixed
1. Musketeers Funky Cheer – Coed Blue

Cheerdans Senior Avancerad
1. Musketeers Funky Cheer – Jazz Team

Group Stunt Senior Mixed
1. Musketeers Funky Cheer – Coed Blue

Most Valuable Performance
Gothenburg Cheer One, Cats
2011
SM & JSM
Individuell Junior
1. Jack Djeridi, GF Uppsalaflickorna
2. Amanda Öberg, Musketeers Funky Cheer
3. Isabell Strandberg, Haninge Power Cheer & Dance
4. Louise Eriksson, Köping GF Sparks Cheerleading
5. Bianca Donatella, GC Troops
6. Rebecca Nordlund, Luleå Cheer & Dance Team
7. Jennifer Eklund, Köping GF Sparks Cheerleading

Individuell Senior
1. Nicole von Oinhausen – Twisters Cheer Elite
2. Alexander Vasic – Musketeers Funky Cheer

Group Stunt Junior
1. Diamonds, BG Dynamites
2. Gothenburg Cheer One
3. Köping GF Sparks Cheerleading

Group Stunt Senior
1. Fabest 5ive, Haninge Power Cheer & Dance
2. D4, Brommagymnasterna Dynamites
3. Vipers, GF Uppsalaflickorna

Group Stunt Mixed Senior
1. Musketeers Funky Cheer
2. Mercenaries – GC Troops

Partner Stunt Senior
1. Anders och Carolina – GF Uppsalaflickorna
2. Sergej och Amanda – GF Uppsalaflickorna

Cheerdans Avancerad Junior
1. Julle Smallstars, Julle United Dansförening

Cheerdans Avancerad Senior
1. Black Poison Dancers, Musketeers Funky Cheer
2. Julle Allstars, Julle United Dansförening
3. Phantoms, Uppsala Dance Crew

Cheer Avancerad Junior
1. Diamonds, BG Dynamites
2. Excaliburs, GF Uppsalaflickorna
3. Cougars, Haninge Power Cheer & Dance
4. Cheer Future
5. Thunders, Haninge Cheer Elite

Cheer Avancerad Senior
1. Eagles, Haninge Power Cheer & Dance
2. Dragons, BG Dynamites
3. Twisters Cheer Elite, Nacka GF
4. Warriors, GC Troops
4. Hurricanes, Haninge Cheer Elite
6. Bulldogs – Malmö Allstar Cheer

Cheer Mixed Senior
1. Black Hawks – GF Uppsalaflickorna
2. Coed Blue – Musketeers Funky Cheer

Most Valuable Performance Junior
Group stunt – Diamonds, BG Dynamites

Most Valuable Performance Senior
Anders & Carolina, GF Uppsalaflickorna

RM & URM
Cheer minior nybörjare
1. Brommagymnasterna Dynamites Dreams
2. Haninge Power Cheer & Dance Cats
3. Malmö All Star Cheer Raccoons
4. Crocodiles AFC Helsningborg Chicks
5. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
6. Haninge Cheer Elite Icicles
7. Köpings GF Sparks
8. Eastcoast Cheerleaders Sailors

Cheer minior fortsättning
1. Brommagymnasterna Dynamites Daisies
2. Haninge Cheer Elite Blizzards
3. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
4. GF Uppsalaflickorna Spitfire
5. Gothenburg Cheer One Jaguars
6. Cheer Future Cheer Future

Diskade Eastcoast Cheerleaders Commanders

Cheer junior nybörjare
1. Haninge Cheer Elite Cyclones
2. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
3. Gothenburg Cheer One Sabres
4. Karlstad Gymnastik Förening Team Jaguars
5. GC Troops Invaders
6. GF Uppsalaflickorna Mustangs
7. Malmö All Star Cheer Lions
8. Linköping Lightnings Strikes

Cheer junior fortsättning
1. Gothenburg Cheer One Cats
2. Musketeers Funky Cheer Junior White
3. Brommagymnasterna Dynamites Devils
4. Malmö All Star Cheer Kings
5. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
6. GC Troops Heroes
7. Eastcoast Cheerleaders Pirates
8. Linköping Lightnings Flames
9. Vänersborgs GF/Pride Cheersquad Panthers

Cheerdans nybörjare
1. Julle United Dansförening Hudiksvall Julle Risingstars
2. Uppsala Dance Crew Pixies
3. Gothenburg Cheer One GCO Tigers

Cheerdans fortsättning
1. Gothenburg Cheer One GCO Cheetahs
2. Julle United Dansförening Hudiksvall Julle Shiningstars
3. Team NDC NDC Cheercrew
4. Uppsala Dance Crew Pearls & Predators

Cheer senior nybörjare
1. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
2. Haninge Power Cheer & Dance Stingrays
3. Stingrays Cheer Skellefteå Stingrays Cheer
4. Jamtland Cheer Cougars
5. Malmö All Star Cheer Queens
6. Karlstad Gymnastik Förening Team Panthers
7. GC Troops Archers
8. Hedemora Cheerleaders IF Black Bears
9. AFF Skövde Dukes Duchess

Cheer senior fortsättning
1. Gothenburg Cheer One Cougars
2. Musketeers Funky Cheer Senior Black
3. Brommagymnasterna Dynamites Dolphins
4. GF Uppsalaflickorna-Spirits Tom Cats
5. Vänersborgs GF/Pride Cheersquad Patriots
6. Haninge Cheer Elite Tornados
7. Örebro Gymnastikförening Cheer Unlimited
8. Cheer Force Allstars Famous
9. Arctic Cheer Avalanches ACA Survivors

Most Valuable Performance URM
Cheer junior nybörjare – Haninge Cheer Elite Cyclones

Most Valuable Performance RM
Cheer senior nybörjare – Twisters Cheer Elite

DM Stockolm
Individuell Junior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Isabelle Strandberg

Individuell Senior
1. Twisters Cheer Elite, Nicole von Olnhausen

Group Stunt Junior
1. BG Dynamites, Diamonds Group Stunt

Group Stunt Senior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Fabest 5ive
2. BG Dynamites, D4

Cheer Minior Nybörjare
1. BG Dynamites, Dreams
2. Twisters Cheer Elite
3. Haninge Power Cheer & Dance, Cats
4. EastCoast Cheerleaders, Sailors
5. Hanige Cheer Elite, Icicles
6. Upplands Väsby GK, Snowflakes

Cheer Junior Nybörjare
1. Twisters Cheer Elite
2. Haninge Cheer Elite Cyclones
3. BG Dynamites, Demons

Cheer Senior Nybörjare
1. Haninge Power Cheer & Dance, Stingrays
2. Twisters Cheer Elite
3. BG Dynamites, Dolls

Cheer Minior Fortsättning
1. BG Dynamites, Daisies
2. Twisters Cheer Elite
3. Haninge Cheer Elite, Blizzards
4. EastCoast Cheerleaders, Commanders

Cheer Junior Fortsättning
1. BG Dynamites, Devils
2. Twisters Cheer Elite
3. EastCoast Cheerleaders, Pirates

Cheer Senior Fortsättning
1. BG Dynamitesm Dolphins
2. Haninge Cheer Elite, Tornados

Cheer Junior Avancerad
1. BG Dynamites, Diamonds
2. Haninge Power Cheer & Dance, Cougars
3. Haninge Cheer Elite, Thunders

Cheer Senior Avancerad
1. BG Dynamites, Dragons
2. Haninge Power Cheer & Dance, Eagles
3. Twisters Cheer Elite
4. Haninge Cheer Elite, Hurricanes

Most Valuable Performanc
Power Cheer & Dance – Stingrays

DM Södra
Miniminior
Gothenburg Cheer One – Kittens
Musketeers Funky Cheer
DGFB Flugan – Royal Cheer & Dance

Cheerdans nybörjare
1. Gothenburg Cheer One – Tigers
2. Åmåls Drill Dans & Cheer – Angel Stars

Cheerdans fortsättning
1. Gothenburg Cheer One – Cheetahs

Cheerdans avancerad senior
1. Musketeers Funky Cheer – Black Poison Dancers

Individuell junior
1. Amanda Öhberg, Musketeers Funky Cheer
2. Bianca Donatella, GC Troops

Individuell senior
1. Alexandar Vasic, Musketeers Funky Cheer

Group stunt junior
1. Gothenburg Cheer One

Group stunt senior
1. Gothenburg Cheer One

Group stunt mixed senior
1. Musketeers Funky Cheer
2. GC Troops – Mercenarys
3. Malmö All Star Cheer – Oldies

Cheer nybörjare minior
1. Malmö All Star Cheer – Raccons
2. Crocodiles AFC Helsingborg – Chicks
3. GC Troops – Strikers

Cheer nybörjare junior
1. GC Troops – Invaders
2. Gothenburg Cheer One – Sabres
3. Malmö All Star Cheer – Lions
4. Åmåls Drill Dans & Cheer – Sweet Lions
5. DGFB Flugan – Royal Cheer & Dance

Cheer nybörjare senior
1. GC Troops – Archers
2. Malmö All Star Cheer – Queens
3. Skövde Dukes – Duchess

Cheer fortsättning minior
1. Gothenburg Cheer One – Jaguars

Cheer fortsättning junior
1. Malmö All Star Cheer – Kings
2. Gothenburg Cheer One – Cats
3. Musketeers Funky Cheer – Junior White
4. GC Troops – Heroes
5. Vänersborgs GF (Pride Cheersquad) – Panthers
6. Crocodiles AFC Helsingborg – Capricorns

Cheer fortsättning senior
1. Gothenburg Cheer One – Cougars
2. Musketeers Funky Cheer – Senior Black
3. Vänersborgs GF (Pride Cheersquad) – Patriots

Cheer avancerad senior
1. GC Troops – Warriors
2. Malmö All Star Cheer – Bulldogs

Cheer mixed senior
1. Musketeers Funky Cheer – Coed Blue

Most Valuable Performane
Malmö All Star Cheer – Kings

DM Norra
Cheerdans nybörjare
1. Örnsköldsviks GK, Eagle stars

Individuell junior
1.Luleå Cheer & Dance Team, Rebecca Nordlund

Cheer nybörjare minior
1. Cheer Future
2. Kalix Cheerleading Team

Cheer fortsättning minior
1. Cheer Future
2. Cheer Force Allstars, Fireflies

Cheer avancerad junior
Cheer Future

Cheer nybörjare senior
1. Stingrays Cheer
2. Jamtland Cheer, Cougars

Cheer fortsättning senior
1. Cheer Force Allstars, Famous
2. Arctic Cheer Avalanches, Survivors

Most Valuable Performance
Stingrays Cheer

DM Mellersta
Individuell Junior
1. Jack Djeridi, GF Uppsalaflickorna
2. Louise Eriksson, Köping GF
3. Julia Heikkinen, Köping GF
4. Jennifer Eklund, Köping GF

Partner stunt
1. Anders och Carolina, GF Uppsalaflickorna
2. Sergej och Amanda, GF Uppsalaflickorna

Group stunt junior
1. Sparks, Köping GF

Group stunt senior
1. Vipers, GF Uppsalaflickorna

Cheer nybörjare minior
1. Sparks, Köping GF
2. Cheer Unlimited Squirrels, Örebro GF

Cheer nybörjare junior
1. Jaguars, Karlstad GF
2. Mustangs, GF Uppsalaflickorna
3. Sparks, Köping GF
4. Strikes, Linköping Lightnings
5. Flashes, Fagersta GF

Cheer nybörjare senior
1. Panthers, Karlstad GF
2. Cheer Team Brilliants, Baltic Beasts Nyköping
3. Black Bears, Hedemora Cheerleaders IF
4. Cheer Unlimited, Örebro GF
5. Flames, Arlanda Jets

Cheer Fortsättning minior
1. Spitfires, GF Uppsalaflickorna

Cheer Fortsättning junior
1. Flames, Linköping Lightnings

Cheer fortsättning senior
1. Tom Cats, GF Uppsalaflickorna
2. Cheer Unlimited, Örebro GF
3. Cobras, Spinners Cheer United Västerås

Cheer Mixed Avancerad junior
1. Excaliburs, GF Uppsalaflickorna

Cheer Mixed Avancerad junior
1. Black Hawks, GF Uppsalaflickorna

Cheerdans miniminior
1. Twinklestars, Julle united

Cheerdans nybörjare
1. Pixies, Uppsala DC
2. Rising Stars, Julle United

Cheerdans fortsättning
1. Shiningstars, Julle United
2. Pearls/Predators, Uppsala DC
3. NDC Cheercrew, Norrköpings DC

Cheerdans Avancerad junior
1. Smallstars, Julle united

Cheerdans Avancerad senior
1. Allstars, Julle United
2. Phantoms, Uppsala DC

Most Valuable Performance
Jack Djeridi, Uppsalaflickorna GF
2010
SM & JSM
Individuell Junior
1. Jack Djeridi, GF Uppsalaflickorna
2. Amanda Öberg, Musketeers Funky Cheer
3. Isabell Strandberg, Haninge Power Cheer & Dance
4. Louise Eriksson, Köping GF Sparks Cheerleading
5. Bianca Donatella, GC Troops
6. Rebecca Nordlund, Luleå Cheer & Dance Team
7. Jennifer Eklund, Köping GF Sparks Cheerleading

Individuell Senior
1. Nicole von Oinhausen – Twisters Cheer Elite
2. Alexander Vasic – Musketeers Funky Cheer

Group Stunt Junior
1. Diamonds, BG Dynamites
2. Gothenburg Cheer One
3. Köping GF Sparks Cheerleading

Group Stunt Senior
1. Fabest 5ive, Haninge Power Cheer & Dance
2. D4, Brommagymnasterna Dynamites
3. Vipers, GF Uppsalaflickorna

Group Stunt Mixed Senior
1. Musketeers Funky Cheer
2. Mercenaries – GC Troops

Partner Stunt Senior
1. Anders och Carolina – GF Uppsalaflickorna
2. Sergej och Amanda – GF Uppsalaflickorna

Cheerdans Avancerad Junior
1. Julle Smallstars, Julle United Dansförening

Cheerdans Avancerad Senior
1. Black Poison Dancers, Musketeers Funky Cheer
2. Julle Allstars, Julle United Dansförening
3. Phantoms, Uppsala Dance Crew

Cheer Avancerad Junior
1. Diamonds, BG Dynamites
2. Excaliburs, GF Uppsalaflickorna
3. Cougars, Haninge Power Cheer & Dance
4. Cheer Future
5. Thunders, Haninge Cheer Elite

Cheer Avancerad Senior
1. Eagles, Haninge Power Cheer & Dance
2. Dragons, BG Dynamites
3. Twisters Cheer Elite, Nacka GF
4. Warriors, GC Troops
4. Hurricanes, Haninge Cheer Elite
6. Bulldogs – Malmö Allstar Cheer

Cheer Mixed Senior
1. Black Hawks – GF Uppsalaflickorna
2. Coed Blue – Musketeers Funky Cheer
3. Most Valuable Performance Junior
4. Group stunt – Diamonds, BG Dynamites

Most Valuable Performance Senior
Anders & Carolina, GF Uppsalaflickorna

RM & URM
Cheer minior nybörjare
1. Brommagymnasterna Dynamites Dreams
2. Haninge Power Cheer & Dance Cats
3. Malmö All Star Cheer Raccoons
4. Crocodiles AFC Helsningborg Chicks
5. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
6. Haninge Cheer Elite Icicles
7. Köpings GF Sparks
8. Eastcoast Cheerleaders Sailors

Cheer minior fortsättning
1. Brommagymnasterna Dynamites Daisies
2. Haninge Cheer Elite Blizzards
3. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
4. GF Uppsalaflickorna Spitfire
5. Gothenburg Cheer One Jaguars
6. Cheer Future Cheer Future

Diskade Eastcoast Cheerleaders Commanders

Cheer junior nybörjare
1. Haninge Cheer Elite Cyclones
2. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
3. Gothenburg Cheer One Sabres
4. Karlstad Gymnastik Förening Team Jaguars
5. GC Troops Invaders
6. GF Uppsalaflickorna Mustangs
7. Malmö All Star Cheer Lions
8. Linköping Lightnings Strikes

Cheer junior fortsättning
1. Gothenburg Cheer One Cats
2. Musketeers Funky Cheer Junior White
3. Brommagymnasterna Dynamites Devils
4. Malmö All Star Cheer Kings
5. Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
6. GC Troops Heroes
7. Eastcoast Cheerleaders Pirates
8. Linköping Lightnings Flames
9. Vänersborgs GF/Pride Cheersquad Panthers

Cheerdans nybörjare
1. Julle United Dansförening Hudiksvall Julle Risingstars
2. Uppsala Dance Crew Pixies
3. Gothenburg Cheer One GCO Tigers

Cheerdans fortsättning
1. Gothenburg Cheer One GCO Cheetahs
2. Julle United Dansförening Hudiksvall Julle Shiningstars
3. Team NDC NDC Cheercrew
4. Uppsala Dance Crew Pearls & Predators

Cheer senior nybörjare
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite
Haninge Power Cheer & Dance Stingrays
Stingrays Cheer Skellefteå Stingrays Cheer
Jamtland Cheer Cougars
Malmö All Star Cheer Queens
Karlstad Gymnastik Förening Team Panthers
GC Troops Archers
Hedemora Cheerleaders IF Black Bears
AFF Skövde Dukes Duchess

Cheer senior fortsättning
Gothenburg Cheer One Cougars
Musketeers Funky Cheer Senior Black
Brommagymnasterna Dynamites Dolphins
GF Uppsalaflickorna-Spirits Tom Cats
Vänersborgs GF/Pride Cheersquad Patriots
Haninge Cheer Elite Tornados
Örebro Gymnastikförening Cheer Unlimited
Cheer Force Allstars Famous
Arctic Cheer Avalanches ACA Survivors

Most Valuable Performance URM
Cheer junior nybörjare – Haninge Cheer Elite Cyclones

Most Valuable Performance RM
Cheer senior nybörjare – Twisters Cheer Elite

DM Stockholm/MellerstaDag 1
Cheerdans Avancerad Junior
1. Julle United, Julle Smallstars
2. Uppsala Dance Crew, Pearls

Cheerdans Avancerad Senior
1. Julle United, Julle Allstars
2. Uppsala Dance Crew, Phantoms

Cheer Individuell Junior
1. Twisters Cheer Elite, Nicole von Olnhausen
2. Haninge Power Cheer & Dance, Isabell Strandberg
3. Köpings GF Sparks Cheerleaders, Louise Eriksson
4. Köpings GF Sparks Cheerleaders, Denise Eriksson
5. Julle United, Beverly Law
6. GF Uppsalaflickorna Spirits, Rebecka Hedell
7. Twisters Cheer Elite, Malin Holmqvist
8. Haninge Cheer Elite, Cassandra Granlund
9. Eastcoast Cheerleaders, Märta Frösell
10. Haninge Cheer Elite, Kayla Kraft

Group Stunt Junior
1. Haninge Cheer Elite
2. Brommagymnasterna Dynamites
3. Eastcoast Cheerleaders Poseidon

Cheer Mixed Avancerad Junior
GF Uppsalaflickorna Spirits, Excaliburs

Cheer Avancerad Junior
1. Brommagymnasterna Dynamites, Diamonds
2. Haninge Cheer Elite
3. Köpings GF Sparks Cheerleaders

Group Stunt Senior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Fabest 5ive
2. Brommagymnasterna Dynamites, D5
3. GF Uppsalaflickorna Spirits, Vipers
4. Haninge Cheer Elite

Individuell Senior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Ida Knudsen
2. Brommagymnasterna Dynamites, Maria Tenggren

Partner Stunt
GF Uppsalaflickorna Spirits, Anders Terning Carolina Nisser

Group Stunt Senior Mixed
1. GF Uppsalaflickorna Spirits, Apaches
2. Köpings GF Sparks Cheerleaders

Cheer Mixed Avancerad Senior
GF Uppsalaflickorna Spirits, Black Hawks

Cheer Avancerad Senior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Eagles
2. Brommagymnasterna Dynamites, Dragons
3. Linköping Lightnings
4. Twisters Cheer Elite
5. Örebro GF, Cheer Unlimited

Most Valuable Performance
Haninge Power Cheer & Dance, Eagles

Dag 2
Cheerdans Nybörjare
1. Julle United, Risingstars
2. Uppsala Dance Crew, Pixies
3. Team NDC, NDC Supernova

Cheerdans Fortsättning
1. Julle United, Shiningstars
2. Uppsala Dance Crew, Predators
3. Team NDC, Dance Crew
4. Team NDC, Starlights

Cheer Minior Nybörjare
1. Haninge Cheer Elite, Ladybugs
2. Eastcoast Cheerleaders, Commanders
3. Brommagymnasterna Dynamites, Dreams
4. Upplands Väsby Gymnastikklubb
5. Linköping Lightnings

Cheer Minior Fortsättning
1. Haninge Power Cheer & Dance, Cats
2. Twisters Cheer Elite
3. Brommagymnasterna Dynamites, Daisies
4. Haninge Cheer Elite
5. Uppsalaflickorna Spirits, Spitfires

Cheer Junior Nybörjare
1. Haninge Power Cheer & Dance, Juniors
2. Uppsala Spirits, Mustangs
3. Haninge Cheer Elite
4. Twisters Cheer Elite
5. Köpings GF Sparks Cheerleaders
6. Brommagymnasterna Dynamites, Daggers
7. Linköping Lightnings
8. Brommagymnasterna Dynamites, Demons
9. Karlstad Cheerleaders, Team Jaguars

Cheer Junior Fortsättning
1. Eastcoast Cheerleaders, Pirates
2. Brommagymnasterna Dynamites, Devils

Cheer Senior Nybörjare
1. Twisters Cheer Elite
2. Haninge Cheer Elite
3. Brommagymnasterna Dynamites, Dolls
4. Baltic Beasts Nyköping, Cheer Team Brilliants
5. Karlstad Cheerleaders, Team Panthers
6. Fagersta Gymnastikförening, Thunders
7. Dala Cheer Extreme

Cheer Senior Fortsättning
1. Haninge Power Cheer & Dance, Allstars
2. GF Uppsalaflickorna Spirits, Tomcats/Brommagymnasterna Dynamites, Dolphins
4. Västerås Gymnastikförening, Spinners

Most Valueable Performance
Haninge Power Cheer & Dance, Allstars

Miniminiorer
I miniminorklasserna ges ingen rankning. Följande lag deltog, i startordning

Cheerdans Miniminior
Julle United, Twinklestars
Team NDC, Ministars

Cheer Miniminior
Twisters Cheer Elite, Lag 1
Brommagymnasterna Dynamites, Darlings
Köpings GF Sparks Cheerleaders
Eastcoast Cheerleaders, Mermaids
Twisters Cheer Elite, Lag 2
2009
SM & RM 
Individuell Junior
1. Cheer Future – Sofia Lundbäck
2. Brommagymnasterna – Dynamites Emelie Malmgren
3. DGFB Flugan- Amanda Bergholm
4. Linköping Lightnings – Zoe Wyon
5. Twisters Cheer Elite – Thea Ström
6. DGFB Flugan – Amanda Bergholm/Haninge Power Cheer & Dance – Isabell Strandberg (delad 6:e plats)
8. Uppsalaflickorna Spirits – Jenny Wiborgh
9. Twisters Cheer Elite – Felicia Åhlén

Cheerdans A Junior
1. Musketeers Funky Cheer
2. Julle United Dansförening – Smallstars
3. Team NDC – MovieStars

Cheerdans A Senior
1. Musketeers Funky Cheer
2. Julle United Dansförening – Allstars
3. DGFB Flugan
4. Uppsala Dance Crew – Phantoms
5. Dansateljen
6. Team NDC

Cheer Mixed Senior
1. Musketeers Funky Cheer
2. Uppsalaflickorna Spirits
3. Kolsva IF

Cheer A Junior
1. Gothenburg Cheer One – Bobcats
2. Brommagymnasterna – Dynamites Diamonds
3. Haninge Cheer Elite
4. DGFB Flugan/Musketeers Funky Cheer
6. Uppsala Spirits – Excaliburs
7. GC Troops – Heroes
8. Cheer Future
9. Kolsva IF
10. Arctic Cheer Avalanches – Spartans

Cheer A Mixed Junior
Dansateljén

Cheer A Senior
1. Haninge Power Cheer & Dance – Eagles
2. Brommagymnasterna – Dynamites Dragons
3. Twisters Cheer Elite
4. Haninge Cheer Elite
5. Malmö All Star Bulldogs
6. Cheer Future – Northern Allstars
7. GC-Troops – Warriors
8. Örebro Gymnastikförening

Cheerdans B
1. Gothenburg Cheer One – Tigers
2. Musketeers Funky Cheer
3. Julle United Dansförening – Shiningstars
4. Uppsala Dance Crew – Predators
5. Dansateljén – Tornados
6. DGFB Flugan
7. Team NDC – Supernova
8. Skövde Duchess

Group Stunt Junior
1. Brommagymnasterna – Dynamites
2. Haninge Power Cheer & Dance
3. Köpings GF
4. DGFB Flugan
5. Kolsva IF:s gymnastiksektion

Group Stunt Senior
1. Brommagymnasterna – Dynamites D5
2. Uppsalaflickorna Spirits – Apaches
3. Haninge Power Cheer & Dance
4. Luleå Cheer & Dance Team

Mixed Group Stunt Senior
1. Musketeers Funky Cheer
2. Uppsala Spirits
3. Malmö All Star Cheer

Partner Stunt Senior
1. Musketeers Funky Cheer – Gustav och Terese
2. Uppsalaflickorna Spirits – Anders & Malin
3. Musketeers Funky Cheer – Jonas och Josephine

Individuell Minior
1. Köping GF – Louise Eriksson
2. Gothenburg Cheer One – Tate Dixon
3. Julle United Dansförening – Beverly Law
4. Twisters Cheer Elite Malin Holmqvist
5. Haninge Cheer Elite – Anna Röklander
6. Twisters Cheer Elite – Felicia Dahlin

Individuell Senior
1. Musketeers Funky Cheer – Alexander Ström
2. Gothenburg Cheer One – Ida Knudsen
3. Linköping Lightnings – Karin Venner
4. Haninge Cheer Elite – Frida Sundqvist
5. Uppsalaflickorna Spirits – Carin Telning
6. Luleå Cheer & Dance Team – Julia Löfgren/Twisters Cheer Elite – Stephanie Henry Taborga

Cheerdans Minior
1. Julle United Dansförening – Risingstars
2. Uppsala Dance Crew – Pirates
3. Karlstad CF

Cheer Minior
1. Haninge Power Cheer & Dance
2. Gothenburg Cheer One – Jaguars
3. Brommagymnasterna – Dynamites Daisies
4. Musketeers Funky Cheer
5. GC Troops
6. Twisters Cheer Elite
7. Uppsalaflickorna Spirits
8. Linköping Lightnings

Cheer B Junior
1. Gothenburg Cheer One – Sabres
2. Köpings GF
3. Uppsalaflickorna Spirits – Mustangs
4. Eastcoast Cheerleaders – Pirates/Luleå Cheer & Dance Team – Stingers
6. Haninge Cheer Elite
7. Haninge Power Cheer & Dance – Pythons/Vänersborgs Gymnastikförening – Panthers
9. GC Troops

Cheer B Senior

1. Haninge Power Cheer & Dance – Falcons
2. Gothenburg Cheer One – Cougers
3. Uppsalaflickorna Spirits – Tom Cats
4. Brommagymnasterna – Dynamites Dolphins
5. GC Troops – Hunters/Musketeers Funky Cheer
7. Stingrays Cheer
8. Karlstad CF
9. Luleå Cheer & Dance Team – Ice Climbers

Most Valuable Performance
Gothenburg Cheer One – Bobcats (fredag)
Brommagymnasterna – Dynamites D5 (lördag)
Haninge Power Cheer & Dance – Falcons (söndag)

Internationell tävling
Cheer All Female
1. Pyrintö Cheer Team
2. Malmö All Star Cheer
3. Brommagymnasterna Dynamites
4. Twisters Cheer Elite
5. DGFB Flugan
6. Nyköping Cheer Team Brilliant

Group Stunt All Female
Viqueens shorties

Group Stunt Mixed
1. Musketeers Funky Cheer Fastest 5 (All Male)
2. Musketeers Funky Cheer Furious 5

DM Stockholm
Group Stunt Junior
1. Haninge Power Cheer & Dance
2. Brommagymnasterna Dynamites

Individuell Junior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Isabell Strandberg
2. Nacka GF, Twisters Cheer Elite, Thea Ström
3. Haninge Cheer Elite, Madeleine Frödin
4. Brommagymnasterna, Dynamites Emelie Malmgren
5. Nacka GF, Twisters Cheer Elite, Felicia Åhlén
6. Nacka GF, Twisters Cheer Elite, Cornelia Nordensson-Tillander

Group Stunt Senior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Fabest 5ive
2. Brommagymnasterna Dynamites, D5
3. Haninge Cheer Elite

Individuell Senior
1. Haninge Cheer Elite, Frida Sundqvist
2. Nacka GF, Twisters Cheer Elite, Stephanie Henry Taborga

Cheer A Junior
1. Brommagymnasterna Dynamites, Diamonds
2. Haninge Cheer Elite
3. Haninge Power Cheer & Dance, Cougars

Cheer A Senior
1. Brommagymnasterna Dynamites, Dragons
2. Haninge Power Cheer & Dance, Eagles
3. Haninge Cheer Elite
4. Nacka GF, Twisters Cheer Elite

Cheer C Miniminior
Nacka GF, Twisters Cheer Elite
Brommagymnasterna Dynamites, Darlings
Eastcoast Cheerleaders, Mermaids

Individuell Minior
1. Haninge Cheer Elite, Anna Röklander
2. Nacka GF, Twisters Cheer Elite, Malin Holmqvist
3. Nacka GF, Twisters Cheer Elite, Felicia Dahlin

Cheer B Junior
1. Haninge Cheer Elite
2. Eastcoast Cheerleaders, Pirates
3. Haninge Power Cheer & Dance, Pythons
4. Brommagymnasterna Dynamites, Devils
5. Nacka GF, Twisters Cheer Elite

Cheer B Senior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Falcons
2. Brommagymnasterna Dynamites, Dolphins
3. Haninge Cheer Elite
4. Nacka GF, Twisters Cheer Elite

Cheer Minior
1. Haninge Power Cheer & Dance, Cats
2. Brommagymnasterna Dynamites, Daisies
3. Nacka GF, Twisters Cheer Elite
4. Eastcoast Cheerleaders, Commanders
5. Haninge Cheer Elite

DM Södra
Miniminiorer
Crocodiles AFC Helsingborg – Chipmuncks

Cheer Minior
1. Gothenburg Cheer one – Jaguars
2. Musketeers Funky Cheer
3. GC Troops – Strikers
4. Malmö All Star Cheer – Vikings
5. Crocodiles AFC Helsingborg – Chicks
6. DGFB Flugan Royal C&D

Individuell Minior
Tate Dixon – Gothenburg cheer one

Individuell Junior
1. Amanda Bergholm – DGFB Flugan Royal C&D
2. Josefine Wiklund – DGFB Flugan Royal C&D
3. Daytona Dixon – Gothenburg cheer one

Individuell Senior
1. Alexander Ström – Musketeers Funky Cheer
2. Ida Knudsen – Gothenburg cheer one

Partner Stunt
1. Jonas Hagber- Josephine Johansson – Musketeers Funky Cheer
2. Gustav Mäki- Therese Wiksten – Musketeers Funky Cheer

Group Stunt Junior
DGFB Flugan Royal C&D

Group Stunt Senior
Musketeers Funky Cheer

Group Stunt Mixed
1. Musketerrs Funky Cheer
2. Malmö All Star Cheer

Cheer B Junior
1. Gothenburg cheer one – Sabres
2. Vänersborgs Gymnastikförening – Panthers
3. DGFB Flugan Royal C&D
4. GC Troops – Invaders
5. Malmö All Star Cheer – Lynx
6. Crocodiles AFC Helsingborg – Capricorns

Cheer B Senior
1. Gothenbrug cheer one – Coughers
2. GC Troops – Hunters
3. Musketeers Funky Cheer
4. Malmö All Star Cheer – Sharks
5. Crocodiles AFC Helsingborg – Crocodiles

Cheer Dans B
1. Gothenburgs cheer one – Tigers
2. DGFB Flugan Royal C&D
3. Musketeers Funky Cheer
4. Skövde Duthess

Cheer Dans A Junior
Musketeers Funky Cheer

Cheer Dans A Senior
1. Musketeers Cheer One
2. DGFB Flugan Royal C&D

Cheer A Junior
1. Gothenburg cheer one – Bobcats
2. Musketeers Funky cheer
3. DGFB Flugan Royal C&D
4. GC Troops – Heroes
5. Malmö All Star Cheer – Panthers

Cheer A Senior
1. Malmö All Star Cheer – Bulldogs
2. GC Troops – Warriers

Cheer A mixed
Musketeers Funky Cheer

Most valuable performance
Gothenburg cheer one – Bobcats

DM Norra
Cheer Dans B
1. Thornados, Dansateljen
2. Blue Stars Cheer,SAIK Blue Stars Cheerleaders

Individuell Junior
Sofia Lundbäck, Cheer Future

Individuell Senior
Julia Löfgren, Luleå Cheer & Dance Team

Cheer A Junior
1. Cheer Future
2. Spartans, Arctic Cheer Avalanches

Cheer B Senior
1. Ice Climbers, Luleå Cheer & Dance Team
2. Stingray, Unga Örnar Skelefteå
3. Typhoons, Dansateljen
4. Chiefs, Arctic Cheer Avalanches

Group Stunt Senior
Honeybees, Luleå Cheer & Dance Team

Cheer Minior
1. Cheer Future
2. Breezem Dansateljen

Cheer B Junior
1. Stingers, Luleå Cheer & Dance Team
2. Blue Stars Cheer, SAIK Blue Stars Cheerleaders

Cheer Mixed Junior
Dynasty, Dansateljen

Cheer A Senior
Northern Allstars, Cheer Future

DM Mellersta
Miniminior
Köpings GF – Sparks

Cheer Minior
1. GF Uppsala Flickorna Spirits – Spitfires
2. Linköping Lightnings

Individuell Minior
1. Louise Eriksson – Köpings GF
2. Beverly Law – Julle United

Individuell Junior
1. Jenny Wiborgh – GF Uppsala Flickorna Spirits
2. Zoe Wyon – Linköping Lightnings
3. Elin Backström – Fagersta GF

Individuell Senior
1. Karin Wenner – Linköping Lightnings
2. Carin Telning – GF Uppsala Flickorna Spirits
3. Ida Backström – Fagersta GF
4. Petra Sandell – Kolsva IF
5. Ida Alé-Svensson – Fagersta GF

Partner Stunt
Anders Terning & Malin Jansson – GF Uppsala Flickorna Spirits

Group Stunt Junior
1. Köping GF – Sparks
2. Kolsva IF

Group Stunt Senior
GF Uppsala Flickorna Spirits – Vipers

Group Stunt Mixed Senior
1. GF Uppsala Flickorna Spirits – Apaches
2. Kolsva IF

Cheer B Junior
1. Köpings GF – Sparks
2. GF Uppsala Flickorna Spirits – Mustangs
3. Örebro GF – Cheer Unlimit
4. Gimo Wild Cheer – Vikings

Cheer B Senior

1. GF Uppsala Flickorna Spirits – Tom Cats
2. Karlstad CF – Panthers
3. Fagersta GF – Thunders
4. Nyköping Cheerleaders

Cheer Dans Mini Minior
Julle United Dansförening – Twinkle Stars

Cheer Dans Minior
1. Julle United Dansförening – Rising Stars
2. Uppsala Dance Crew – Pirates
3. Karlstad CF – Pink Panthers

Cheer Dans B
1. Julle United Dansförening – Shining Stars
2. Uppsala Dance Crew – Predators
3. Uppsala Dance Crew – Pearls
4. Team NDC – Supernova

Cheer Dans A Junior
1. Julle United Dansförening – Small Stars
2. Team NDC – Star Lights
3. Team NDC – Cosmic Stars

Cheer Dans A Senior
1. Julle United Dansförening – Julle Allstars
2. Uppsala Dance Crew – Phantoms
3. Team NDC – Rockettes
4. Team NDC – Xplosion

Cheer A Junior
1. GF Uppsala Flickorna Spirits – Excaliburs
2. Kolsva IF – Diamondz

Cheer A Senior
Örebro GF – Cheer Unlimit

Cheer A Mixed Senior
1. GF Uppsala Flickorna Spirits – Black Hawks
2. Kolsva IF – Goshenites

Most Valuable Performance
Köping GF – Sparks – Junior B